www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Jун 26, 2024 6:20 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 9:42 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПет Maр 04, 2011 10:01 pm
МислењаCOLON2305
Keltan НапишиCOLON
Namesto musicarata si mozel da poneses fotoaparat i da gi slikas site tie krivolovci i preku ovaj forum(zdruzenie) da se pokusa da se plasiraat vo javnosta .Namesto toa ti si odbral da im se priklucis vo krivolovot ?
Da, si napravil krivolov koj podlezi na sankcii.Toa sto si gi pustal ne te pravda. Zabranata e za site .
Site nie bi sakale da gi protegneme nozete i da isprobame nekoja nova tehnika pa ne odime ZATOA sto e zabrana Ilija,koja vazi za site ,bez isklucoci . .
Najverojatno si cist kako solza,ama toa ne ti dava za pravo da lovis vo zabrana.Ednostavno e,zabranata treba da se pocituva,nema tuka gi pustiv...
Keltan
Ne sakam temava da se pretvori vo toa dali sum kriv ili ispraven.Eve jas ke kazam KRIV SUM.
Poveke mi bese okolu toa sto se slucuva tamu i sto prevzemaat ribarite koj znaat deka se pravi kriminal tamu.Pisuvaat po forumi :lol: :lol: :lol: :lol: uperuvaat prst :lol: :lol: :lol: :lol:
A za kamera nemav gz da gi slikam ludjeto sto se tamu.Ako ti imas dojdi u Skopje i slikaj gi.Jas ke ti platam trosoci.Ednostavno jas si imam druga borba.
Ja znaete onaa narodnata:SELO GORI,BABA.....

_________________
Podobro da si sam, otkolku da ne si so site


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 10:01 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Ах Келтане, џабе ти пишав вчера реферати :D

Еве, јас 99% ќе одам во сабота, во забрана, со барем уште еден член од форумов, и сите ќе ги сликам. Ако некој изгледа страшно, имам добар зум од 100-тина метри да го сликам ;) И после ќе ги ставам сликите тука.
И што од тоа :?: А Келтан? :?:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 10:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ilija postavi eden kup prasanja vo tvojot post i jas ti odgovoriv sto mislam :D Mene licno zabranata mi e smesna,ne cuva doma samo tie sto vadime dozvoli i sakame ubav den pokraj reka.Pa uste kapak ''letnata''zabrana i togas ne smeam da lovam pastrmka :shock: Drugite ne gi interesira toa nego parite...Podobro da nema zabrana,pomalku steta ce ima vrz pastrmkata.ama za bilo koja riba bi ja ukinal zabranata.Prisustvo na sportski ribolovci na voda barem malku ce gi zakoci tie drugite....AMA dodeka ne e taka dolznost ni e da ja pocituvame zabranata :D
PS: pa ne morale da te vidat kako gi slikas.a na kraj kraeva si mozel da prijavis preku telefon ? Ako nekogo i voopsto go zasega toa vo ovaa drzava pa da intervenira na prijava...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 10:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Филип НапишиCOLON
Ах Келтане, џабе ти пишав вчера реферати :D

Еве, јас 99% ќе одам во сабота, во забрана, со барем уште еден член од форумов, и сите ќе ги сликам. Ако некој изгледа страшно, имам добар зум од 100-тина метри да го сликам ;) И после ќе ги ставам сликите тука.
И што од тоа :?: А Келтан? :?:
Kako sto ? Pa ce ima nekoj efekt,opomena za potencijalni ''ribari'' deka mozat da bidat fateni na delo :D pa verojatnost da stanat slavni licnosti,da izlezat na naslovna na nekoj vesnik.A vo nekoja druga drzava mozebi bi bilo i dokaz za krivicno gonenje . . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 10:58 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ima zabrana na odredena vrsta riba vo odreden period, ako ja ulovis da ja pustis,,toa kaj nas ne funkcionira,,,a inaku ilija ne treba da se poravda, narocito za pastrmkata ,,nema nikakva steta sto ja fatil i ja pustil,,taa riba e zver,,,nema maka,,,
velesko nema zabrana , ima samo na krapot, ama da ne go zimas ako go fatis mora da go vratis,,0d 1maj do 1 juni,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:21 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
Toa sto Ilija ja vratil ribata ne e zatoa sto e zabrana nego zatoa sto e negova orentacija. Ja do sega nemam videna vrateno pastrmka od nekoj ribar na forumov osven od nego. Sebe ne se brojam :D Eden takov cin e za pozdravuvanje a ne za osuda.
Sakam da kazam deka ova treba da bide poveke kako ohrabruvanje za site deka sepak postojat i sovesni ribari koj poveke uzivaat vo ribolovot otkolku vo muabetot i falenjeto niz maalo so svojot ulov. Samiot cin na vrakanje ukazuva deka covekot se grizi i e sovesen.
Edinstvena greska sto spored mene ja ima napraveno e toa sto ja legnuva ribata na treva ili zemja za da ja slika. Neispravna postapka,ali covek se uci.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:30 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
јас во слободно време ( кога не сум по риба ) се занимавам со аматерска фотографија ..... кажете ми каде се обично , на кои места
немам страв ке одам и ке направам фотографии ....

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:35 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
ТафТабиТ НапишиCOLON
јас во слободно време ( кога не сум по риба ) се занимавам со аматерска фотографија ..... кажете ми каде се обично , на кои места
немам страв ке одам и ке направам фотографии ....
So dve tri apsenja ne se sreduva nisto. Nekoj treba da gi zeme ovie vodi i da pocne seriozno da gi raboti. Do donese pravila na igra na rekata. I posle toa ke mozeme da pocneme da gi brkame natrapnicite. Se dodeka e prepustena rekava sama na sebe , nikakva policija nemoze da go resi problemot.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:40 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 28, 2011 5:51 pm
МислењаCOLON1321
ЛокацијаCOLONRåån
A najzalosno od se e sto ovoj revir ima takov potencijal da ja nemozam da razberam da nikoj go nema uvideno toa, ili so drugi zborovi iskoristeno.

_________________
[ img ]
I'm the tower of power, too sweet to be sour. I'm funky like a monkey. Sky's the limit and space is the place! Oooh yeah


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Мушичкарење на Треска-Матка
ТемаИспратеноCOLONЧет Јан 19, 2012 11:45 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Ah taa pastrmka i toa sto treska nema cuvari - konsecioner traba min za zemjodelie da iskoci i da patrolira da znaete sve sto ima ke ve boli glava.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 1 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum