www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 20, 2024 12:20 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS14»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:04 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ajde neka se trgne ovaj Sibir,ce vi slikam mala reportaza so trski .Kade e balans so edna masinka,kade so druga,kade e bez masinka.Imam i dupli znaci isti blankovi pa ce ''zalepime'' kariki so celicen okvir pa so titaniumski okvir pa ce vidime kolku treba tezina na krajor od trskata za da balansira samo dva grama visak na vrvot.Filip nesto pokusava ovde da kaze ama ne e bas do kraj taka,ima uste zajaci tuka,so mnogu pogolemi usi :D Vo sekoj slucaj sto polesna trska i polesna masinka ,polesno ce vi bide i vas,pa ne se dzabe poskapi od suvo zlato nekoi trski i masinki,sto mislite :shock:
Aki ,gledaj da ostane zdrava novata masinka do leto . . . da ja vidime na mreni ko noga sto ce pee :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:06 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
taka si e ico ama so fanatici da si nemash rabota nemozesh da iskochish nikako na kraj :lol:
jas sea koa ke stopli mu pochnuvam od 12noke i idam na pozicija za da ne mi ja fatat i pochnuvam da delakam do drugiot den vecher do 9 saat koa ke se stemni i si begam.pa perduv da e ke pochne da mi tezi a plus i riba vadam i nenaspan hahahah :)
od ovaa sezona ke pochnam koa ke dojde vreme na zabrana da vezbam ramo i podlaktica :lol:
keltan da sme zivi i zdravi do leto ima da pee duvna vetre razvigorche hahahahhahh

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:10 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
epa koj odi na riba da se rekreira moze i so sekakva da faka, jas koga ke se zakopam u voda na izgrejsonce i do zajdisonce, e da vidis kako ima veza tezinata,,nekogas koga sum na mrena zaboravam da jadam :D :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Posto odbravme galjeto , znaci Aki si kupi masinka mozeme malku i off.Neka poveli Filip jas ce mu dadam Fin -Nor masinki od 1,2kg pa da vidime kako ce bide na negoviot bolojnez . . . balansot :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
od preeska koga ja kupiv do sega na novata mashinka i iznamotav 5kilometri konec u prazno vrtenje ahahahaah merakot e ogromen koa ke se podnovi chovek so nova oprema ili pribor :D

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:34 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Keltan НапишиCOLON
Posto odbravme galjeto , znaci Aki si kupi masinka mozeme malku i off.Neka poveli Filip jas ce mu dadam Fin -Nor masinki od 1,2kg pa da vidime kako ce bide na negoviot bolojnez . . . balansot :D
Keltaneeee jas vo sekoj post pisuvam deka za toj nacin na ribolov idealni se 2500-3000,ti znes sto znaci toa i vo koj raspon na gramaza se dvizat od 250-300gr,jas nikadede ne spomnav deka treba big pit masinki.Ovdeka 90% od clenovite pisuvaat kako sakaat lesni masinki a ne se ni svesni deka koristat ista golemina za koja i jas zboram.pogledaj im gi masinkite na onie sto gi postavile so sliki se se toa 25-30 a ovamo site zborat kontra

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:38 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ona sto sakam da ti napisam i da svatis e deka ne menuva mnogu masinkata vo balansot zatoa sto e stavas na mestoto kade ja drzis trskata . .. . za da podobris balansot ti treba tezina sto podaleku od masinkata.znaci na krajot na trskata..ili sto povejce da go olesnis vrvot,delot od trskata nad massinkata.Sto mislis deka nekoj dzabe placa trska so titaniumski kariki?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONПон Јан 30, 2012 11:52 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСре Сеп 14, 2011 2:47 pm
МислењаCOLON199
Честитки Аки ,со здравје да си ја користиш новата машинка и многу риби на неа да имаш! ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 31, 2012 12:04 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
akiribar НапишиCOLON
od preeska koga ja kupiv do sega na novata mashinka i iznamotav 5kilometri konec u prazno vrtenje ahahahaah merakot e ogromen koa ke se podnovi chovek so nova oprema ili pribor :D
ajde daj slika ili pisi nesto vo detali

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: mashinka(orsha) za rechen ribolov
ТемаИспратеноCOLONВто Јан 31, 2012 12:06 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
akiribar НапишиCOLON
mojot nov izbor za novata trska :) spored cenata i kvalitetot se odluchiv za ovaa mashinka, a i firmata mi e dokazana od vremeto i imam doverba vo nea.ke vidime so tek na vreme kako ke se pokaze na delo...
nemozev da izdrzam da ja gledam doma trskata raspar me kopaa crvite heheheeh :arrow:
koa ke vlezete vo katalogot stisnete gore na strana 8 ili vnesete broj 8
http://www.psfishing.net/FishingCatalog/Page.aspx
mojata e ista samo ovaa na slikata e ZF 7300 a mojata e ZF 7250
shto e razlikata neznam...
eve filip brate samo vlezi vo katalogot i gore imash PAGE pishuva vnesi broj 8 i enter i che vidish proporcii...
fala chichko slav4e 10 pati poubava da si zemesh :)

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS14»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum